"Reading is magic!" czyli jak zarazić dzieci pasją do czytania i wprowadzić dzieci w świat książek w języku angielskim 2023/2024

Innowacja wprowadza dzieci w świat książek w języku angielskim. Podczas zajęć czytane są książeczki z serii Pearson English Kids Readers. W książkach tych występują ci sami bohaterowie, których dzieci znają z bajek Disneya, dzięki czemu nauka języka angielskiego jest dla nich interesująca i angażująca.

Niniejsza innowacja pedagogiczna, powstała w oparciu o  książki do nauki języka angielskiego wydawnictwa Pearson i została dostosowana na potrzeby i możliwości dzieci w wieku 4-5 lat. Wykorzystuje ona naturalne predyspozycje dziecka do przyswajania i poznawania elementów języka obcego. Realizacja poszczególnych tematów opiera się przede wszystkim na słuchaniu opowiadań w języku angielskim, których bohaterami są postacie znane dzieciom z bajek Disneya.

Na zajęciach zostaną wykorzystane następujące metody i techniki:

• drama (dialogi, scenki, przedstawiania),
  • prace plastyczne, praca z plakatem,
  • czytanie na głos przez nauczyciela,
  • burza mózgów,
  • storytelling,