Innowacja Pedagogiczna "Słyszę, liczę, koduję, głoskuję" 2023/2024

W roku szkolnym 2023/2024 w grupie dzieci 6 letnich „ Myszki” realizowana będzie innowacja pedagogiczna prowadzona przez p. Basię „Słyszę, liczę, koduję, głoskuję” łącząca zagadnienia percepcji słuchowej z nabywaniem  kompetencji w zakresie edukacji matematycznej

CELE WDRAŻANEJ INNOWACJI to:

• Rozwijanie percepcji słuchowej w tym umiejętności uważnego słuchania i właściwego interpretowania poleceń
  • Rozwijanie poczucia rytmu
  • Doskonalenie orientacji w schemacie własnego ciała, w przestrzeni i na płaszczyźnie
  • Doskonalenie kompetencji w zakresie edukacji matematycznej
  • Wdrażanie do pracy w zespole i umiejętności współdziałania.

Innowacja będzie realizowana 2 razy w miesiącu wg opracowanych i zatwierdzonych przez Radę Pedagogiczną scenariuszy do maja 2024r.