Innowacja Pedagogiczna " Sensoryczny poniedziałek w przedszkolu"

W oku szkolnym 2024/2025 grupa „Słoneczka” weźmie udział

w innowacji pedagogicznej „Sensoryczny poniedziałek w przedszkolu”.

Innowacja ma na celu wszechstronny rozwój dzieci poprzez organizowanie zabaw wspierających integrację sensoryczną.

Dzieci z natury są ciekawe świata. Chcą działać, doświadczać, eksperymentować. Odpowiedzią na wymienione potrzeby dzieci są zabawy sensoryczne. Zabawy sensoryczne mają w sobie wielką moc. Są ważne, potrzebne, ciekawe, wyciszają, relaksują, sprawiają wiele radości i wspierają wszechstronny rozwój dzieci.

Wdrażając innowację nasze dzieci:

- poznają rolę zmysłów w życiu człowieka,

- doskonalą umiejętność współpracy w grupie.

- rozwijają kreatywność, motorykę dużą, małą,

- mają większą tolerancję na bodźce sensoryczne,

- mają lepszą koncentrację i radzą sobie z emocjami.

„Czego nie ma najpierw w zmysłach, tego nie ma później w umyśle”

/M. Montessori/

W myśl M. Montessori pozwólmy dzieciom odkrywać świat poprzez zmysły i

wspierać ich wszechstronny rozwój.