Dzień Świadomości Autyzmu

Kwiecień to Światowy Miesiąc Świadomości Autyzmu.

Jako kontynuacja obchodzonego 2 kwietnia Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, ten miesiąc jest poświęcony zwiększaniu zrozumienia i akceptacji dla osób z autyzmem oraz ich rodzin.

W naszym przedszkolu dzieci uczestniczyły w zabawach sensorycznych, zdobywały wiedzę, oglądając prezentację multimedialną ,,Wszystkie koty są w spektrum Autyzmu” oraz oglądały filmiki na temat autyzmu by wspierać Światowy Miesiąc Autyzmu poprzez zwiększanie świadomości i akceptacji.

2 kwietnia został ogłoszony konkurs plastyczny nawiązujący do tematu „Świat w kolorze niebieskim”.

5 kwietnia grupy "Żabki" oraz "Kotki" wzięły udział w marszu zorganizowanym z okazji Miesiąca Świadomości Autyzmu.

Razem uczmy się, jak tworzyć otwarte i pełne zrozumienia środowisko dla wszystkich dzieci! Pamiętajmy, że każda osoba z autyzmem ma niepowtarzalne zdolności i talenty, które mogą wnieść wiele do naszej społeczności.