Warsztaty z ratownikiem medycznym " Pierwsza pomoc" w grupie "żabki"

16-11-2022 19:58 Grupa 0VI "SŁONECZKA"

15.11.2022 w grupie "żabki" odbyły się warsztaty  z ratownikiem medycznym "Pierwsza pomoc".

Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego Ratownika Medycznego było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Ratownik wyjaśnił na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Przedszkolaki mogły popisać się znajomością numerów telefonów alarmowych do pogotowia ratunkowego, straży pożarnej i policji oraz numeru ogólnoeuropejskiego 112.

Dowiedziały się w jaki sposób zgłaszać wypadek, jakie informacje podać dyspozytorowi. Uświadomiły sobie jak istotna jest znajomość swojego adresu zamieszkania. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poznały podstawowe zabiegi resuscytacyjne na miarę swoich możliwości ćwicząc na fantomie oraz w parach. Wiedzą jak sprawdzić tętno i jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej

Dzieci z grupy „Żabki” przygotowały wspaniałe podziękowanie dla Naszego gościa.

Bardzo serdecznie dziękujemy za ciekawe i przede wszystkim pouczające spotkanie.