ŚWIĘTO DYNI W PRZEDSZKOLU

31października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Dyni.

Choć było zdecydowanie mniej przedszkolaków to przygotowania do tego wydarzenia trwały. Już od ranka wspólnie z paniami przygotowywaliśmy opaski i emblematy dyniowe . Naszą „imprezkę” rozpoczęliśmy tańcem z dynią. Na podstawie wysłuchanego wiersza pt.: „Dynia” dzieci poznały różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań. Obejrzeliśmy także filmik edukacyjny „ Kazio i święto dyni” Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw matematycznych: klasyfikowanie dyń wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej, przeliczanie dyń. Wśród zabaw ruchowych były skoki przez różnej wielkości dynie oraz slalom dyniowy. Dzieci oglądały i smakowały wysuszone pestki dyni. Nie zabrakło również działań plastycznych, w każdej grupce dzieci wykonały dynię różnymi technikami. Na obiadek panie kuchareczki przygotowały krem z dyni-mniam, mniam !!!