Słoneczka z wizytą w Straży Pożarnej

08-09-2024 20:42 Grupa 0VI "SŁONECZKA"

5.09.2024r. grupa „Słoneczka” odwiedziła PSP w Bielsku- Białej.

Od samego wejścia „ Słoneczka” stały się prawdziwymi strażakami.

Ubrani w hełm strażacki i mundur koszarowy podążali za przewodnikiem.

Najpierw zwiedziliśmy salkę „Ognik”, gdzie dowiedzieliśmy się jak powstaje ogień, co zrobić w sytuacjach zagrażających życiu, jak się ewakuować, jakie informacje podać podczas zgłaszania pożaru. Oglądaliśmy bajki edukacyjne, a także nasze „Słoneczka” odpowiadały na bardzo trudne pytania.

Dzieci mogły zjeżdżać na ześlizgu strażackim, usiąść w wozie strażackim, rozwiązywać zagadki, układać puzzle.

Największe wrażenie na dzieciach zrobiło zwiedzanie garażu, w którym znajdowały się wszystkie wozy strażacki, łodzie, quady, armatki (na całej jednostce jest ich 49 ).

Wszystkim bardzo się nam podobało.

Po powrocie do przedszkola zrobiliśmy piękne prace, które można zobaczyć na naszej galerii prac.