Realizacja projektu edukacyjnego "Wyzwania Wesołego Ryjka" w grupie "Myszki"

28-09-2023 10:54 Grupa 0VII "Myszki"

We wrześniu grupa Myszki gości nowego przyjaciela - Wesołego Ryjka, bohatera książek dla dzieci autorstwa W. Widłaka.

Ryjek postawił przed dzielnymi Przedszkolakami kilka wyzwań, które one dzielnie i z radością realizują.

Na początku Myszki dowiedziały się, czym są wynalazki, skąd się biorą, kim jest wynalazca i czy każdy może zostać wynalazcą. Spróbowały też wskazać, jaki wynalazek ludzkości jest według nich najbardziej wartościowy i potrzebny. Na koniec w małych grupkach, przy pomocy klocków, wykonali własne wehikuły czasu!

W drugim wyzwaniu Ryjek zainspirował dzieci do wykonania własnych portretów! Na podstawie rozdziału "Portret" z książki "Wesoły Ryjek i wiosna" dzieci miały okazję zastanowić się, jakie cechy są najważniejsze, aby taki portret stworzyć. Następnie zabrały się do pracy i wykonały piękne autoportrety!

Już nie możemy się doczekać, aby dowiedzieć się, co jeszcze przygotował dla nas Wesoły Ryjek!