„Mali geniusze z bielskich przedszkoli”

W ramach projektu „Mali geniusze z bielskich przedszkoli”, współfinansowanego przez Unię Europejską, grupa dzieci z naszego przedszkola licząca 20 dzieci, od maja 2022 do grudnia 2022 roku uczestniczyła w zajęciach z  Panią mgr Cecylią Emirską.

Program obejmował m. in. zajęcia socjoterapeutyczne  rozwijające kompetencje emocjonalno – społeczne oraz terapię zajęciową z elementami arteterapii. Dzieci na zajęciach bawiły się - ucząc, rozwijały swoje talenty plastyczne poznając różne techniki, rozwijały zainteresowania,  ćwiczyły motorykę.

Celem tych zajęć było także rozwijanie kreatywności oraz poprawa samopoczucia. Nasi wychowankowie podnosili swoje kompetencje emocjonalno – społeczne, a więc umiejętności rozpoznawania i panowania nad swoimi emocjami, odczytywania emocji innych i adekwatnego zachowania się w danej sytuacji społecznej.