Innowacja logopedyczna "Moja buzia ładnie mówi"

07-02-2023 13:56 Grupa P IV "Biedronki"

W roku szkolnym 2022/23 w Przedszkolu nr 49 (gr. Biedronki i gr. Motylki) realizowana była innowacja logopedyczna: „Moja buzia ładnie mówi – wspomaganie rozwoju mowy dzieci poprzez zabawy parateatralne”. Autorem i koordynatorem innowacji była Judyta Dobek – logopeda. Głównym celem podejmowanych działań było wspomaganie edukacji językowej dziecka, rozbudzanie aktywności słownej, rozwijanie sprawności związanych z komunikacją językową.

Podczas terapii logopedycznej były przeprowadzone ćwiczenia oddechowe, fonacyjne, artykulacyjne, słuchowe i usprawniające motorykę narządów mowy- a wszystko to z wykorzystaniem zabaw parateatralnych, gier logicznych i układanek.