Dzień Niepodległości

W piątek 10-tego listopada nasze przedszkole wzięło udział w akcji MEiN „Szkoła do Hymnu”. O symbolicznej godzinie 11:11 przedszkolaki odśpiewały Hymn Polski. Celem akcji było zachęcenie dzieci do wspólnego przeżywania narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych. Program artystyczny przygotowany został przez dzieci z grupy „Myszki”. Poprzez wiersze, piosenki patriotyczne i tańce wychowankowie przypomnieli, że 11 Listopada to symbol miłości do ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. W tym dniu podczas zajęć edukacyjnych dzieci utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych, wydarzeń historycznych, tak ważnych dla naszej Ojczyzny, słuchały polskich legend, pieśni. Wykonały również prace plastyczne związane z Polską. Święto Niepodległości jest zawsze znakomitą okazją do kształtowania u dzieci postaw patriotycznych, tożsamości narodowej, zachęcenia do współuczestnictwa w pielęgnowaniu tradycji i oddania hołdu tym, którzy poświęcili dla Ojczyzny swoje życie.