"Dzień Jabłka " w grupie PIII - "MYSZKI" :)

29-09-2022 9:19 Grupa 0VII "Myszki"

„  DZIEŃ JABŁKA  „  W grupie PIII „ MYSZKI”

Z okazji święta jabłka przypadającego na  28 września przedszkolaki  z grupy „ Myszki ”wzięły udział w jabłuszkowych  zabawach. W tym dniu odbyły się:

• Zabawy animacyjne przy piosenkach tematycznych,
  • Rozwiązywanie zagadek
  • Poznawaliśmy będziemy budowę jabłka i cykl życia jabłoni, oraz co można zrobić z jabłka
  • Układaliśmy obrazek z części
  • Zabawy matematyczne: klasyfikowaliśmy jabłka, przeliczaliśmy, zabawy klamerkowe, odszukiwaliśmy cyfrę na jabłuszkach, bawiliśmy się  w spostrzeganie,  układaliśmy sekwencje
  • Ćwiczyliśmy grafomotorykę „Wesołe jabłuszka”
  • Były zabawy ruchowe: „ W sadzie”, „ Przeskocz kamyk”, „ Rzuć do kosza”,        „ Wyścigi robaczków”
  • Zmysłowe poznawanie- węch, dotyk, smak
  • Wykonaliśmy pracę plastyczną „ Jabłuszko

Poprzez te działania uczyliśmy się pracy zespołowej. Wszyscy się wesoło bawili.